Ahmedabad, Gujarat
GST No. 24ABRFS1235P1ZN
Approx. Rs 1,00,000 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Rated Voltage | 415 V |
| Phase | Three Phase |
| Automation Grade | Manual |
| Power | AC |
| Brand | Servo |
| Material | MS |
| Country of Origin | Made in India |
Approx. Rs 30,000 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Rated Current | Upto 2000 Amps |
| Rated Voltage | 415 V |
| Automation Grade | Automatic |
| Brand | Servo |
| Material | MS |
| Bus Bar | Aluminium |
| Phase | Three Phase |
| Country of Origin | Made in India |
Being the leading names in the industry, we offer wide array of Main LT Panels that are technically advanced and are strong in nature. We offer them in varied technical configurations and are strong in functionality. Our entire product range can be easily placed in required area. Main LT Panels are abrasion resistant and comes in budgetary limits.
Features:
Approx. Rs 2,00,000 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Phase | Three Phase |
| Rated Voltage | 415 V |
| Automation Grade | Automatic |
| Current Rating | 4500A |
| Power | AC |
| Brand | Servo Tech |
| Material | MS |
| Usage/Application | Electrical Industry |
| Country of Origin | Made in India |
Approx. Rs 50,000 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Rated Current | Upto 6300 Amps |
| Automation Grade | Manual |
| Rated Voltage | 440 V |
| Current Rating | 5000A |
| Material | MS |
| Bus Bar | Copper |
| Usage/Application | Industrial |
Additional Information:
Approx. Rs 3,50,000 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Current Rating | 2500A |
| Phase | Three Phase |
| Rated Voltage | 440V |
| Automation Grade | Automatic |
| Material | MS |
| Bus Bar | Copper |
Additional Information:
Approx. Rs 3,00,000 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Power | 2500 kVA |
| Phase | Three Phase |
| Automation Grade | Automatic |
| Bus Bar Material | Copper |
| Body Material | MS |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Approx. Rs 30,000 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Phase | Three Phase |
| Rated Voltage | 440 V |
| Rated Current | Upto 2000 Amps |
| Brand | Servo Tech Control System |
| Material | MS |
Additional Information:
Approx. Rs 25,000 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Phase | Three Phase |
| Rated Voltage | 440 V |
| Rated Current | Upto 2000 Amps |
| Automation Grade | Automatic |
| Brand | Servo Tech Control System |
| Usage/Application | Industrial |
Additional Information:
Approx. Rs 99,999 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Rated Current | Upto 6300 Amps |
| Phase | Three Phase |
| Rated Voltage | 415 V |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Power | AC |
| Brand | SERVO TECH CONTROL SYSTEM |
| Material | MS |
| Bus Bar | Aluminium |
Approx. Rs 75,000 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Brand | Servo |
| Phase | Three Phase |
| Resolution | 480 x 272 Pixels |
| Control Type | Touch Screen |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Display Colors | 64k |
| Country of Origin | Made in India |
Approx. Rs 49,999 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Mounting Type | Panel Mount |
| Usage/Application | Electrical Panel |
| Country of Origin | Made in India |
Explore More Products
© Servo Tech Control System. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited