Ahmedabad, Gujarat
GST No. 24ABRFS1235P1ZN
Approx. Rs 2,25,000 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Current Rating | 100A |
| Phase | Three Phase |
| Material | Mild Steel |
| Rated Current | Upto 6300 Amps |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Brand | Servo Tech Control System |
| Bus Bar | Copper |
| Frequency(Hz) | 50Hz |
| Country of Origin | Made in India |
| Rated Voltage | 415 V |
| Output Voltage(Volt) | 440 V |
Approx. Rs 10,000 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Material | CRCA Steel |
| Phase | Three Phase |
| Rated Voltage | 415 V |
| Finish Type | Powder Coated |
| Brand | Servo Tech Control System |
| Usage/Application | Industrial |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Approx. Rs 50,000 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Material | Mild Steel |
| Color | White |
| Dimensions W x H x D | As Per Hp |
| IP Rating | As Per Requiremnt |
| Available upto | 1000 HP |
| Country of Origin | Made in India |
| Type | Medium Voltage |
Additional Information:
Approx. Rs 50,000 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Phase | Three Phase |
| Material | Mild Steel |
| Voltage | 440V |
| Frequency | 50/60 HZ |
| Warranty | 1 YEAR |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Approx. Rs 50,000 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Bus Bar | Copper |
| Phase | Three Phase |
| Automation Grade | Automatic |
| Material | MS |
| Usage/Application | Motor Control |
Additional Information:
Explore More Products
© Servo Tech Control System. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited